Lokalföreningar

Nedanstående lokalföreningar är anslutna till Lantmännen. Föreningarna är självständiga juridiska enheter, ekonomiska föreningar, som är medlemmar i Lantmännen.

Kontakt

 

 

Lokalföreningarna bedriver lantbrukshandel, byggvarumarknad och spannmålshandel i olika omfattning.

Nedan finner du kontaktinformation till samtliga lokalföreningar:

 

 

 

Bjäre Kvarn

Mäsinge
269 94 Båstad
Tel: 0431-366 200
Fax: 0431-366 205
E-post: arne@bjarekvarn.se 
http://www.bjarekvarn.se
Företagsledare: Arne Knutsson 
Mobil: 070-555 41 05 

 

Burseryds Lantmän

Vidkundsvägen 1
330 26 Burseryd
Tel: 0371-502 00
Fax: 0371-504 40
E-post: info@burserydslantman.se 
http://www.burserydslantman.se
Företagsledare: Malin Petersson 
070-275 02 06 

Frillesås Lantmän

Torstensviksvägen 3
430 30 Frillesås
Tel: 0340-65 00 53
Fax: 0340-65 02 70
E-post: kerstin@frillesaslantman.se 
http://www.frillesaslantman.se
Företagsledare: Kerstin Bruhn 
Mobil: 072-320 65 66 

 

Grimetonortens Lantmän

Källängsvägen 1
430 16 Grimeton
Tel: 0340-201 060
Fax: 0340-674241
E-post: lotta@grimetonlantman.se
Företagsledare: Lotta Johansson 
Mobil:  

Harplinge Lantmän

Box 136
310 40 Harplinge
Tel: 035-500 79
Fax: 035-502 59
E-post:morgan.harplinge.lantmen@telia.com
Företagsledare: Morgan Karlsson

 

Hörby Lantmän

Råbygatan 42
242 34 Hörby
Tel: 0415-171 00
Fax: 0415-171 90
E-post: olof.persson@hbylm.se
www.horbylantman.se 
Företagsledare: Olof Persson
Direkt: 0415-171 01 

Ljungbyheds Lantmän

Storgatan 4
260 70 Ljungbyhed
Tel: 0435-294 50
Fax: 0435-294 68
E-post: goran@ljungbyhedslantman.se
Företagsledare: Göran Svensson

 

Löderups lokalförening

Storgatan 31
271 76 Löderup
Tel: 0411-55 86 80
Fax: 0411-52 42 50
E-post: christer@loderupslokalforening.se
www.loderupslokalforening.se
Företagsledare: Christer Månsson
Mobil: 0708-36 73 81 

Munka Lantmän

Ljungsgårdsleden 4
266 33 Munka Ljungby
Tel: 0431-44 51 40
Fax: 0431-43 23 83
E-post: info@munkalantman.se
Företagsledare: Håkan Waltersson

 

Reftele Lantmän

Järnvägsgatan 1
330 21 Reftele
Tel: 0371-202 04
Fax: 0371-200 78
E-post: claes@lantisireftele.se
Företagsledare: Claes Josefsson

Slöinge Lantmän

Virkesvägen 3
311 68 Slöinge
Tel: 0346-404 60
Fax: 0346-409 85
E-post: cecilia@sloingelantman.se
www.sloingelantman.se
Företagsledare: Cecilia Mobier
Mobil: 0706-044 050

 

Södra Åby Lokalförening

Rosenlidsvägen 11
231 97 Klagstorp
Tel: 0410-481 60
E-post: hans@sodraaby.com
www.sodraaby.com
Företagsledare: Hans Ström
Mobil: 0709-15 66 00

Ullared Lantmän

Danska vägen 6
310 60 Ullared
Tel: 0346-300 20
Fax: 0346-300 15
E-post: ingvar@ullared.lantmen.se
Lantbruksförsäljning: Ingvar Andersson

 

Vikens Lantmän

Karlfältsvägen 3
263 63 Viken
Tel: 042-23 61 10
Fax: 042-23 84 88
E-post: info@vikenslantman.se
Företagsledare: Maria Larsson

 

 

Värö Lantmän

Vallavägen 4
430 22 Väröbacka
Tel: 0340-66 00 24
Fax: 0340-66 00 24
E-post: varo.lantmanna@telia.com
Företagsledare: Sven-Erik Axelsson

   

Älvsered Lantmän

Mårdaklevsvägen 22
310 63 Älvsered
Tel: 0325-311 08
Fax: 0325-315 02
E-post: alvsereds.lmf@swipnet.se
Företagsledare: Inga-Lill Larsson

 

Östra Ljungby Lantmän

Bläsingevägen 7
264 71 Östra Ljungby
Tel: 0435-212 04
Fax: 0435-211 44
E-post: goran@lantmaen.se
Företagsledare: Göran Johansson

   
 
Tipsa en vän
Din kommentar har skickats. Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng
Kontakta oss
Ditt meddelande har skickats Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng